Чи відхиляти пропозицію учасника, який не має ліцензії на програмне забезпечення

197

Запитання

Чи може державний орган у разі закупівлі програмного забезпечення відмовити учаснику, який не має відповідної дилерської ліцензії на використання цього програмного забезпечення?

Відповідь

Так, державний орган має повне право відхилити тендерну пропозицію такого учасника. Пояснимо чому. 

Пунктом 6 Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 10.09.2003 № 1433, визначено, що органи виконавчої влади придбавають комп’ютерні програми з урахуванням потреби. При  цьому  придбаваються виключно  ліцензійні  примірники  таких  програм  або   примірники програм   вільного  використання,  які  повинні  бути  забезпечені документацією, що підтверджує правомірність їх використання згідно з  ліцензією  або  належність  до  комп'ютерних  програм  вільного використання. 

Зауважимо також, що комп’ютерна програма є об’єктом авторського права й охороняється як літературний твір відповідно до законодавства. З моменту створення комп’ютерної програми її автору належать майнові та особисті немайнові права, якщо інше не встановлено договором чи законом.

Використання твору без дозволу автора є порушенням авторського права. Порушення авторського права тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль