Чи потрібно скорочувати відпустку працівнику-суміснику

383

Запитання

Працівник працює в установі на умовах сумісництва. З огляду на те, що фактично такий працівник працює в установі неповний робочий час, як правильно надати такому працівнику відпустку?

Відповідь

Громадяни, які перебувають у трудових відносинах з установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, мають право на відпустки (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Тож працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом і перебуває у трудових відносинах з установою, має право на оплачувану щорічну відпустку такої самої тривалості, як і інші працівники, що працюють на відповідних посадах.

Попри те що за сумісництвом працівник працює на умовах неповного робочого часу, це не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав. Таку пряму вимогу містить частина третя статті 56 Кодексу законів про працю України.

Надаючи відпустку працівнику-суміснику, керівник установи має врахувати такі вимоги нормативних актів.

По-перше, відпустку на роботі за сумісництвом надають одночасно з відпусткою за основним місцем роботи — згідно з пунктом 3 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245.

По-друге, якщо відпустка за основним місцем роботи довша, ніж відпустка, яку надають працівникові за сумісництвом, працівнику за його бажанням надають відпустку без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи — згідно зі статтею 25 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці).

По-третє, на основі заробітної плати за фактично виконану роботу на роботі за сумісництвом працівнику-суміснику нараховують виплати за час відпустки та компенсацію за дні невикористаної відпустки — згідно зі статтею 19 Закону про оплату праці.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль