Чи можна вимагати під час допорогових закупівель досвіду виконання аналогічного договору в учасника

282

Запитання

Бюджетна установа проводить допорогову закупівлю в електронній системі закупівель. Чи може вона вимагати від учасника наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору?

Відповідь

Наразі Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) не вимагає від замовників, які проводять допорогові закупівлі, застосовувати усі його положення. Адже, як установлює стаття 2 Закону про публічні закупівлі, у разі проведення допорогових закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом,, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

Докладно про принципи закупівель ми розповіли тут. 

Відповідно, не є обов’язковими для замовника, який проводить допорогові закупівлі, положення статті 16 Закону про публічні закупівлі. Саме за їх приписом замовник має установити один або кілька з перелічених в цій статті кваліфікаційних критеріїв, у т. ч. наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Утім, за потреби замовник під час допорогової закупівлі через електронну систему закупівель може установлювати такі кваліфікаційні критерії до учасників допорогових закупівель. Адже Закон про публічні закупівлі і не забороняє йому це робити.

Нагадаємо, що порядок проведення допорогових закупівель замовник має затвердити у власному Положенні про допорогові закупівлі.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль