Чи потрібно виплачувати винагороду за договором ЦПХ двічі на місяць

155

Запитання

Окремі працівники бюджетної установи не лише працюють у ній за трудовим договором, а й виконують роботу за договорами ЦПХ. За свою роботу вони отримують заробітну плату двічі на місяць. Чи повинна установа виплачувати винагороду за договором ЦПХ також двічі на місяць?

Відповідь

Справді, заробітну плату працівникам, які працюють за трудовим договором, мають виплачувати регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця не рідше двох разів на місяць (ст. 115 Кодексу законів про працю України).

Цивільно-правовий договір — це будь-який вид договору, який укладають відповідно до вимог цивільного законодавства. Тобто вимоги трудового законодавства, зокрема, які визначають порядок і строки виплати заробітної плати на відносини за цивільно-правовим договором не поширюються.

За цивільно-правовим договором оплачують не процес праці, а його результат. Особа, яка виконує роботу на підставі цивільно-правового договору, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку. Вона сама організовує свою роботу і виконує її на власний ризик. Законодавство про працю на такі відносини не поширюється.

На цьому наголошувало і Мінпраці у лист від 16.05.2011 № 151/06/186-11.

Винагороду за цивільно-правовим договором мають виплачувати за виконання роботи (послуги), обумовленої таким договором, на підставі акта виконаних робіт (послуг) у строки, обумовлені договором.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль