Чи може учасник на підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям подати лише е-документ

195

Запитання

Аби підтвердити досвід виконання аналогічного договору, учасник подав лише електронні документи. Чи таку саму юридичну силу має документ в електронному вигляді, як в паперовому?

Відповідь

Як установлює частина перша статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Тому замовник у тендерній документації визначає, дотримуючись цієї статті,  кваліфікаційні критерії  (у т. ч. наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору).

Також він встановлює, якими документами учасники  підтверджують інформацію про відповідність їх таким критеріям. Ці документи і має подати учасник.

Деякі замовники, за звичкою, більше довіряють паперовим документам. А даремно. Юридична сила електронного документа не може бути заперечена виключно через те, що він має електронну форму (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-VII).

А допустимість електронного документа як доказу не може заперечуватися виключно на підставі того, що він має електронну форму. 

Якщо ж автор створює ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу. 

Для того, аби електронний документ вважався оригіналом, він повинен мати обов’язкові реквізити, зокрема електронний підпис автора або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV.

Тобто належно оформленний електронний документ має таку саму юридичну силу, як і паперовий документ. І вимагати від учасника, який подав електронний документ, ще й й паперовий — не потрібно.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль