Чи може керівник установи збільшити тривалість щорічної основної відпустки

165

Запитання

Установа утримується бюджетним коштом. У більшості працівників установи тривалість щорічної основної відпустки становить 24 календарних дні. Чи можна передбачити в колективному договорі для працівників установи відпустки більшої тривалості?

Відповідь

Тривалість відпусток визначають Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та інші закони і нормативно-правові акти України. Їх розраховують у календарних днях незалежно від режимів та графіків роботи (ст. 5 Закону про відпустки).

Керуючись статтею 6 Закону про відпустки, в установі встановлюють тривалість щорічної основної відпустки працівників не менше ніж 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік.

Водночас законодавство —  стаття 91 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та стаття 69 Господарського кодексу України (ГК) — обумовлює можливість для підприємств, установ та організацій в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати, окрім передбачених у законодавстві, додаткові трудові і соціально-побутові пільги для працівників, у т. ч. і відпустки більшої тривалості.

Як випливає із цих положень, оплату додаткових днів  відпусток слід проводити з прибутку, що залишається після сплати податків та інших обов’язкових платежів до бюджету.

Проте для бюджетних установ діє своя важлива норма — відповідно до частини другої статті 23 Закону про відпустки в установах та організаціях, які утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплату відпусток провадять із бюджетних асигнувань на їх утримання.

Отже, бюджетна установа не може встановити в колективному договорі додаткові відпустки за відсутності у неї прибутку та інших додаткових джерел для оплати інших видів відпусток. Адже відповідно до частини першої статті 51 Бюджетного кодексу України керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та проводять фактичні видатки на заробітну плату лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль