Чи можна замінити предмет закупівлі після укладення договору

200

Запитання

Після укладення договору про закупівлю з’ясувалося, що окремі характеристики закупленого товару не задовольняють замовника. Постачальник товару запропонував інший — з кращими властивостями. Чи можна замінити предмет закупівлі за укладеним договором?

Відповідь

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання, доки сторони не виконають зобов’язання в повному обсязі. Крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі).

Однією з підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю, передбачених цим Законом, є покращення якості предмета закупівлі за умови, що воно не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі (п. 3 ч. 4 ст. 36 Закону про публічні закупівлі).

Отже, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю на цій підставі. Однак у такому разі, аби не порушити вимог закупівельного законодавства, після зміни предмет закупівлі має відповідати вимогам та функціональним характеристикам, встановленим у тендерній документації.

І звичайно, це має бути справді поліпшенням якості предмета.

І що важливо — таке самостійне рішення замовника має:

  • відповідати законодавству;
  • бути обгрунтованим і документально підтвердженим.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль