Чи надають відпустку суміснику раніше 6-місячного терміну безперервної роботи

153

Запитання

Особа працює в дошкільному навчальному закладі вихователем — за основним місцем роботи, та за внутрішнім сумісництвом впродовж трьох місяців на 0,5 ставки сестрою медичною. Чи може така особа взяти щорічну відпустку за сумісництвом раніше, ніж спливе 6-місячний строк?

Відповідь

Особа, яка уклала трудовий договір на роботу за сумісництвом, має право на оплачувану щорічну відпустку. І взяти таку відпустку вона може раніше 6-місячного терміну безперервної роботи за цим місцем роботи.

Адже до настання 6-місячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи щорічну відпустку повної тривалості працівнику-суміснику за його бажанням надають одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Тобто, чи брати відпустку за основним місцем роботи й за сумісництвом одночасно, вирішує сам працівник. Скажімо, перебуваючи у відпустці за основним місцем роботи, він може продовжувати працювати на роботі за сумісництвом або ж  навпаки.

Утім, внутрішній сумісник, який бере відпустку за основною посадою і за сумісництвом одночасно, має певні переваги.

По-перше, за бажанням працівника-сумісника йому можуть надати відпустку за свій рахунок на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки).

Наприклад, якщо тривалість відпустки за основним місцем роботи становить 42 календарних дні, а за сумісництвом — 24, то взявши ці відпустки одночасно,  за місцем роботи за сумісництвом працівник має право написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати на строк 18 календарних днів до закінчення відпустки за основним місцем роботи. Відмовити такому працівнику керівник не має права.

По-друге, на період щорічної відпустки за основним місцем роботи щорічну відпустку суміснику нададають раніше 6-місячного строку.

Увага!

Продовжити тривалість щорічної відпустки за основним місцем роботи, якщо за сумісництвом щорічна відпустка у працівника триваліша, — не вдасться.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль