Встановлюємо правильно вимоги до документа, що посвідчує особу, в тендерній документації

171

Запитання

Як в тендерній документації встановити вимоги з надання учасником документа, що посвідчує особу?

Відповідь

Умови проведення закупівлі та вимоги до учасника торгів замовник визначає в тендерній документації, яку затверджує і оприлюднює для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.

Обов’язкову інформацію, яку повинна містити тендерна документація, визначає частина друга статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-III (далі — Закон про публічні закупівлі). Окрім того, тендерна документація може містити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.

Тож замовник сам вирішує як те, яку ще інформацію чи документи має йому надати учасник, так і форму надання такої інформації.

Що ж варто врахувати замовнику, який вирішив вимагати від учасника надання документа, що посвідчує особу?

Одним із документів, що посвідчує особу власника,  є паспорт громадянина України. Але є ще й паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт, посвідчення водія, посвідка на постійне проживання тощо.

Тобто замовник має конкретизувати  у тендерній документації, який саме документ він хоче бачити від учасника.  А вимагаючи копію такого документа, варто закцентувати увагу учасника на тому, чи це має бути копія всього документа, чи потрібні лише окремі його сторінки.

Адже може статися так, що невідповідність тендерної пропозиції умовам тендерної документації щодо надання документа, що посвідчує особу, стане причиною до відхилення такої пропозиції. Для прикладу наведемо витяг з рішення АМКУ від 23.08.2016 № 1851-р/пк-ск.

«У пункті 1 розділу 3 Документації, зокрема, зазначено, що учасником процедури закупівлі надається копія паспорта уповноваженої (уповноважених) особи (осіб) на підписання документів пропозиції та/або договору або копія іншого документа, передбаченого статтею 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI.

У складі копії пропозиції конкурсних торгів ТОВ містяться копії сторінок паспорта особи «А», а саме: 1, 2, 3,4, 5, 10,11 сторінки.

У складі копії пропозиції конкурсних торгів ТОВ містяться копії сторінок паспорта особи «Б», а саме: 1, 2, 3,4, 5, 10, 11 сторінки.

Разом із цим, у складі пропозиції у конкурсних торгів ТОВ відсутні копії усіх сторінок паспорта, що не відповідає умовам Документації в частині надання копії паспорта».

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль