Чи можна у разі скорочення звільнити працівника до закінчення двомісячного терміну

22

Запитання

Під час ліквідації бюджетної установи посаду працівника запланували скоротити на підставі частини першої статті 40 КЗпП. Про скорочення працівника попередили за два місяці. Проте він виявив бажання звільнитися раніше, ніж закінчиться строк, зазначений у попередженні про звільнення. Чи може керівник установи звільнити працівника раніше на підставі частини першої статті 40 КЗпП?

Відповідь

Керівник установи може розірвати укладений на невизначений строк трудовий договір з працівником, зокрема у разі скорочення чисельності або штату працівників, на підставі частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Про скорочення працівника мають попередити за два місяці.

Законодавство не надає права керівнику установи з власної ініціативи звільняти працівника раніше, ніж закінчиться двомісячний строк від дати попередження про звільнення. Але якщо сам працівник виявить бажання звільнитися раніше, ніж закінчиться зазначений строк від попередження про звільнення, керівник установи може звільнити працівника у строк, про який просить працівник.

У такій ситуації працівник має надати заяву керівнику установи з проханням скоротити строк, зазначений у попередженні про звільнення, та вказати дату, з якої він бажає бути звільненим. За таких обставин відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП трудовий договір припиняють до закінчення зазначеного у попередженні про звільнення строку.

А якщо трудовий договір припиняють відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП, працівнику мають виплатити вихідну допомогу у розмірі, не меншому від середнього місячного заробітку (стаття 44 КЗпП). На цьому наголошує Мінпраці у листі від 07.10.2015 № 420/06/186-15.

Отже, керівник установи може звільнити працівника, попередженого про скорочення, до закінчення двомісячного строку, якщо такий працівник сам виявить бажання звільнитися раніше. До того ж у цій ситуації працівник не втратить права на виплату вихідної допомоги.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль