Відповідальність за використання РРО, у якого минув термін експлуатації

10

Запитання

Бюджетна установа використовує РРО, у якого минув строк служби. Чи встановлена законодавством відповідальність за такі дії?

Відповідь

Так, у разі використання реєстратора розрахункових операцій (РРО), у якого минув строк служби, передбачена фінансова та адміністративна відповідальність.

Строк служби РРО це

строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність РРО, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

Після закінчення строку служби РРО виробник не гарантує, зокрема, збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата. Тобто реалізації фіскальних функцій, які є обов’язковими для РРО відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95 (далі — Закон про РРО).

Якщо виробник РРО (постачальник) не встановив строку служби (а це стосується здебільшого старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев’яти років від дати випуску, строку служби апарата (відповідно до Порядку доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженого рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при КМУ від 30.11.1999 № 11.

Отже, у разі використання РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, такий технологічний пристрій не можна вважати РРО відповідно до вимог Закону про РРО. Як наслідок, використання такого пристрою є порушенням вимог Закону про РРО, за яке пунктом 1 статті 17 Закону про РРО передбачені фінансові санкції у таких розмірах:

  • 1 грн. — якщо порушення вчинене вперше;
  • 100% вартості проданих з порушеннями цього пункту товарів (послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.

Також за порушення порядку проведення розрахунків статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений штраф у розмірі:

  • від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5 до 10 нмдг, якщо порушення вчинене повторно) — для осіб, які здійснюють розрахункові операції;
  • від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10 до 20 нмдг, якщо порушення вчинене повторно) — для посадових осіб.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль