Як прописати в проекті договору порядок зміни ціни

177

Запитання

Як прописати в проекті договору про закупівлю продуктів харчування порядок змін ціни? Чи може бути підтвердженням зміни ціни лист із Держстату?

Відповідь

У статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 (далі Закон про публічні закупівлі) передбачено, що проект договору про закупівлю має містити порядок зміни його умов.

Випадки, коли замовник може змінювати істотні умови договору чітко встановлені статтею 36 Закону про публічні закупівлі. Однак ця стаття містить лише загальні положення стосовно зміни істотних умов договору про закупівлю. А от механізм зміни замовник і має деталізувати у проекті договору.

Наприклад, якщо в майбутньому можлива зміну ціни у зв’язку зі зміною курсу іноземної валюти, то в тексті проекту договору про закупівлю має бути прописана відповідна формула. Якщо ж замовник хоче застосувати положення щодо зміни ціни у зв’язку зі зміною  індексу споживчих цін, алгоритм такої зміни має також бути передбачений в умовах проекту договору. Такі речі слід обов’язково докладно прописувати.

Треба врахувати також і загальні положення цивільного і господарського законодавства, які стосуються зміни умов договорів. Їх можна прописати в умовах зміни ціни в проекті договору.

Окремо слід обумовлювати можливість зміни ціни за пунктом 2 частини четвертої статті 36 Закону про публічні закупівлі. Тобто  зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10% у разі коливання ціни такого товару на ринку. У такому разі замовник має передбачити в проекті договору про закупівлю спосіб підтвердження коливання ціни на ринку.

У який спосіб підтверджувати коливання ціни на ринку законодавство не визначає. До того ж нещодавно Уряд скасував державне регулювання цін на продукти харчування, і Держстат тепер може давати лише статистичні ціни.

Тому замовник на власний розсуд може взяти як спосіб такого підтвердження лист з Держстату для порівняння цін, довідку з торгово-промислової палати або взагалі самостійно провести маркетингове дослідження і для себе прийняти рішення, що ціна на ринку виросла. Головне потім довести, що таке дослідження було проведено об’єктивно. 

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль