Зміни до графіку відпусток: чи вносити

116

Запитання

В установу в червні 2017 року прийняли на роботу чотирьох працівників. Чи потрібно до графіка відпусток вносити інформацію про надання щорічних відпусток новоприйнятим працівникам?

Відповідь

Так, зміни до графіку відпусток вносити потрібно. Пояснимо чому.

Черговість надання відпусток має визначатися графіками, які затверджує керівник установи за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, та доводять до відома всіх працівників (ст. 79 Кодекс законів про працю України).

У графіку відображають відпустки всіх працівників установи: і тих, які працюють на постійній основі, і сумісників, ітимчасових працівників, і строковиків.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, встановлених графіком потрібно узгодити між працівником і роботодавцем. Не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки керівник установи зобов’язаний письмово повідомити про це працівника (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Тобто в установі затверджують графік відпусток, а дату початку відпустки узгоджують окремо. Зазвичай працівник пише заяву на відпустку відповідно до графіка, а установа видає наказ про надання такої відпустки та ознайомлює з ним працівника під підпис.

Інформацію про відпустки новоприйнятих працівників також потрібно внести до графіка відпусток, оскільки через деякий час вони матимуть право на відпустку, а її використання такими працівниками слід погодити.

Якщо трудовий договір уклали з працівником після затвердження графіка відпусток, до останнього можуть бути внесені відповідні зміни та доповнення. На цьому наголошують і фахівці Мінсоцполітики в листі від 25.08.2015 № 475/13/116-15.

Зміни до графіка відпусток вносять за такою самою процедурою, як проводили складання та затвердження графіка відпусток. Якщо графік був затверджений наказом керівника установи, то зміни до графіка відпусток також затверджує наказом керівник.

Зміни до графіка відпусток, як і сам графік відпусток, слід погодити з виборним органом первинної профспілкової організації чи її представником (за наявності профспілки в установі) або з представником трудового колективу. Всіх новоприйнятих працівників ознайомлюють з графіком відпусток.



Ваша персональна добірка.

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль