Чи відшкодовувати витрати за користування кондиціонером у відрядженні

9

Запитання

Працівник повернувся із відрядження і надав до бухгалтерії разом зі звітом про використання коштів, виданих на відрядження, рахунок за проживання в готелі. До рахунку за проживання в готелі внесено витрати за користування кондиціонером. Чи повинна установа відшкодовувати такі витрати?

Відповідь

Під час відшкодування витрат на відрядження, у тому числі і за користування кондиціонером, установа має дотримати вимог постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).

Витрати працівника у відрядженні на найм житлового приміщення установа відшкодовує в межах граничних сум витрат, затверджених Постановою № 98. звичайно — за наявності оригіналів підтвердних документів.

Тож установа має відшкодувати витрати на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця в готелі, іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням внесених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат (п. 5 розділу II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

До категорії «інші витрати» належать інші послуги, надані готелем під час проживання відрядженого працівника, що не увійшли до переліку послуг у  пункті 5 розділу  II Інструкції № 59 і можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства.

Тож якщо витрати на оплату вартості користування кондиціонером внесено до рахунку за проживання у готелі під час перебування працівника у службовому відрядженні в межах України та за кордоном, такі витрати потрібно відшкодувати відрядженому працівнику. На цьому наголошує Мінфін у листі від 03.02.2012 № 31-07230-2-6/534.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією














© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль