Бухгалтер навчального закладу має викладацькі години: як їх оплатити і надати відпустку

76

Запитання

Бухгалтер коледжу веде викладацьку роботу обсягом 250 годин на рік. Якої тривалості має бути відпустка такого бухгалтера і як її оплатити?

Відповідь

Викладацька робота головного бухгалтера як керівного працівника навчального закладу цілком можлива.

Дотримуючись пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102, такі працівники можуть вести викладацьку роботу у цьому самому закладі обсягом 9 годин на тиждень (360 годин на рік), а у сільській місцевості за відсутності вчителів з відповідних предметів — не більше 12 год, якщо за основним місцем роботи вони одержують повний посадовий оклад.

Оплачують ці години роботи понад основний посадовий оклад у порядку, передбаченому для викладачів пунктом 78 Інструкції  № 102, тобто за тарифікацією. Установлену при тарифікації заробітну плату виплачують щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

За час роботи в період канікул оплата праці провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передує початку канікул.

Відпустку головному бухгалтеру, який виконує викладацьку роботу надають окремо за посадою головного бухгалтера і викладача з урахуванням тривалості відпустки, установленої за кожною із цих посад, і середнього заробітку на відповідній роботі за попередній робочий рік.

Щорічна відпустка головному бухгалтеру за викладацьку роботу надається так само, як і відпуска вчителям, — під час літніх канікул. Час перебування у відпустці оплачують з розрахунку середнього заробітку викладача за робочий рік, що передує відпустці.

Якщо відпустка за основною посадою, яку обіймає працівник (головного бухгалтера), збігається з викладацькою, то відпускні нараховують з розрахунку зарплати за основним місцем роботи і заробітку за викладацьку роботу. При цьому ураховують кількість днів відпустки за обома посадами.

Після закінчення відпустки головбух стає до виконання своїх посадових обов’язків і йому нараховують заробітну плату з розрахунку його окладу за основною посадою.

Коли ж у головного бухгалтера закінчується відпустка за викладацьку роботу, зарплату йому виплачуватимуть з розрахунку посадового окладу за основною посадою і зарплати за викладацьку роботу, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль