Чи можна надавати працівникам за їх бажання відпустку у зручний час

215

Запитання

В установі працює жінка, яка має трьох дітей віком до 15 років. Чи може вона піти у відпустку у зручний час, не дотримуючись графіка відпусток?

Відповідь

Категорії працівників, яким за бажанням надають щорічну відпустку у зручний час, наведено в частині тринадцятій статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). До кола таких працівників належать, зокрема:

  • особи віком до 18 років;
  • інваліди;
  • жінки перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї;
  • жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
  • одинока матір (батько), які виховують дитину без батька (матері); опікуни, піклувальники або інші самотні особи, які фактично виховують одного чи більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;
  • дружини (чоловіки) військовослужбовців;
  • ветерани праці та особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
  • батьки — вихователі дитячих будинків сімейного типу.

Можливі й інші випадки, коли працівнику надають відпустку у зручний час, якщо такі випадки передбачені законодавством, колективним або трудовим договором.

Право працівника на отримання відпустки у зручний час означає, що коли в установі складають графік відпусток (чи вносять до нього зміни), бажання таких працівників мають обов’язково врахувати.

Тобто згадана норма Закону про відпустки не дає права таким працівникам у будь-який час просто піти у відпустку. Самовільне використання, без погодження з керівником установи, днів відгулів, чергової відпустки кваліфікують як прогул (п. 24 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів»).

Отже, працівники, навіть якщо вони належать до перелічених категорій, не можуть поза графіком відпусток на власний розсуд піти у відпустку у зручний час, не погодивши таку відпустку із керівником установи.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль