Чи перераховувати відпускні працівнику, який захворів під час щорічної відпустки

195

Запитання

Під час основної щорічної відпустки (з 3 по 17 липня) працівник захворів. Хворобу працівника підтверджує листок непрацездатності, виданий на період з 10 по 17 липня. Він і став підставою для продовження щорічної відпустки працівнику на 8 календарних днів з 18 по 25 липня. Чи потрібно бухгалтеру у цій ситуації проводити перерахунок відпускних?

Відповідь

Перераховувати відпускні працівнику, який захворів під час щорічної відпустки, не потрібно. І от чому.

У разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічну відпустку може бути продовжено чи перенесено на інший період (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та ст. 80 Кодексу законів про працю України).

У пункті 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455, передбачено, що тимчасову непрацездатність працівників потрібно засвідчити листком непрацездатності. Тобто працівник, який захворів під час відпустки, для її продовження має звернутися до лікарні й отримати листок непрацездатності.

Продовжувати чи переносити відпустку — вирішує працівник за згодою роботодавця. Тобто працівник може продовжити відпустку на всю кількість календарних днів, що припали на період хвороби, чи поділити її на частини. Своєю чергою, роботодавець видає наказ про продовження або перенесення днів відпустки.

Період тимчасової непрацездатності під час перебування працівника у щорічній відпустці оплачують у звичайному порядку відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, а саме: перші п’ять днів — за рахунок роботодавця, а решту днів — за рахунок Фонду соціального страхування.

Якщо працівник захворів під час відпустки і після завершення хвороби йому продовжили відпустку на 8 календарних днів, тобто між першою і другою частинами відпустки не було робочих днів, проводити перерахунок відпускних не потрібно. Адже розмір середньоденної заробітної плати залишається той самий.

Якби після лікарняного працівник став до роботи (хоча б на один день) і йому знову було надано відпустку (тобто якби мало місце перенесення відпустки), в такому разі бухгалтер повинен був би перерахувати відпускні. Адже це вже були б інша відпустка й, відповідно, інший розрахунковий період

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль