Чи притягнуть до відповідальності за ненадання відпустки на дітей

198

Запитання

Працівниця бюджетної установи, яка має право на додаткову відпустку на дітей, за три роки роботи жодного разу цим правом не скористалася. Чи не порушує у такому разі установа законодавство про відпустки?

Відповідь

Державні гарантії права на отримання працівниками відпустки визначає Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). І цей самий Закон, а точніше його стаття 11, встановлює заборону на ненадання таких відпусток:

  • щорічної відпустки повної тривалості протягом двох років поспіль та протягом робочого року особам віком до 18 років;
  • щорічних додаткових відпусток за роботу зі шкідливими і важкими умовами або з особливим характером праці працівникам протягом робочого року.

І справді, якщо установа порушить цей припис Закону про відпустки, вона може очікувати на притягнення до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 3200 грн., як того вимагає Кодекс законів про працю України (абз. 8 ч. 2 cт. 265). А її посадовим особам доведеться сплатити штраф у сумі від 510 до 1700 грн. (ч. 1 cт. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Однак зауважимо: стаття 11 Закону про відпустки стосується щорічних відпусток. В той час, як додаткова відпустка на дітей належить до іншого виду відпусток — соціальних.

Додаткові соціальні відпустки на дітей надаються понад щорічні відпустки в обов'язковому порядку за бажанням працівника.

Законодавство не передбачає строку давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку на дітей. Тому, якщо працівниця з якихось причин не скористалася цим правом і не використала таку відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, вона може використати цю відпустку пізніше. Або ж — у разі звільнення, незалежно від підстав, отримати компенсацію за всі невикористані дні відпустки, як передбачено статтею 24 Закону про відпустки.

Отже, установа не вважатиметься порушником законодавства, якщо працівниця не виявила бажання скористатися правом на додаткову відпустку на дітей протягом кількох років роботи.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль