Участь у тендері новоствореної організації

66

Запитання

Як новостворена організація може брати участь у тендері, якщо згідно зі статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» вона мусить надати договори, що підтверджують досвід виконання аналогічних робіт? Організація має працівників, які підтверджують свою кваліфікацію та мають досвід виконання аналогічних робіт. Чи має право замовник відмовити новоствореній організації в такому випадку?

Відповідь

Так, участь у тендері новоствореної організації можлива лише з урахуванням вимоги  частини першої  статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі), що передбачає вимогу замовника від учасників, аби ті подали документально підтверджену інформацію про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник установлює один або кілька з кваліфікаційних критеріїв, що передбачені в частині другою статті 16 Закону про публічні закупівлі. Одним із таких критеріїв є «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору».

Стаття 16 Закону про публічні закупівлі містить як імперативну норму: замовник має перевірити кваліфікацію учасників, так і диспозитивну: замовник може вибрати один або декілька критеріїв серед установлених законодавцем.

Замовник має передбачити у тендерній документації перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про їх відповідність встановленому критерію, зокрема щодо аналогічного досвіду.

А документи, не передбачені законодавством для учасників — юридичних, фізичних осіб, у т. ч. фізичних осіб — підприємців, останні  не подають у складі тендерної пропозиції (ч. 4 ст. 16 закону про публічні закупівлі). І якщо цих документів немає — немає підстави для відхилення пропозиції.

Якщо учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону про публічні закупівлі, — замовник відхиляє тендерну пропозицію. 

До того  замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Не можна забувати й про такі принципи публічних закупівель, як максимальна економія та ефективність, недискримінація учасників (ч. 1 ст. 3 Закону про публічні закупівлі).

Тому якщо новостворена організація не має  досвіду виконання аналогічних робіт, але бажає взяти участь у тендері та вважає, що кваліфікаційні вимоги до учасників у тендерній документації щодо надання підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів порушують її права та законні інтереси, вона може звернутися за захистом до органу оскарження у передбаченому статтею 18 Закону про публічні закупівлі порядку.

 

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль