Яку іншу інформацію може містити тендерна документація

1723

Запитання

Згідно із Законом про публічні закупівлі тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Що слід розуміти під поняттям «інша інформація»?

Відповідь

Справді, замовнику можливість включити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку він вважає за необхідне до неї включити, надає частина третя статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі).

Що саме мається на увазі під цим поняттям, законотворці не розшифрували. Тому замовник включає іншу інформацію до тендерної документації на власний розсуд. Звісно, з урахуванням законодавчих вимог про необмеження конкуренцію та недискримінацію учасників (ч. 4 ст. 22 Закону про публічні закупівлі).

Водночас варто пам’ятати про те, що на вимогу частини четвертої статті 16 Закону № 922 документи, не передбачені законодавством для учасників — юридичних, фізичних осіб, у т. ч. фізичних осіб — підприємців, останні не подають у складі тендерної пропозиції. Їх також не вимагають під час переговорів з учасником у разі переговорної процедури закупівлі.

Тому якщо цих документів у тендерній пропозиції учасників немає — у замовника не буде й підстави для відхилення пропозиції.

Тобто якщо замовник вимагатиме в «іншій інформації» документи, подавати які учасник не зобов’язаний за законодавством, він не має права відхиляти тендерну пропозицію через ненадання таких документів. 

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією














© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль