Чи визнавати об’єктом основних засобів побудовану під час ремонту будівлі автономну систему опалення

124

Запитання

Бюджетна установа виконала капітальний ремонт зовнішніх мереж теплопостачання. У результаті проведених робіт вона отримала власну тепломережу та автономну систему опалення. Чи повинна установа ці незавершені капітальні інвестиції визнавати окремими об’єктами основних засобів?

Відповідь

Ні, капітальний ремонт будівлі не спричинить у цьому випадку появи в обліку окремих об’єктів основних засобів. Пояснимо чому.

Кошти на зовнішні мережі та споруди водопостачання, каналізації, теплопостачання і газопостачання передбачають у зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва, а саме в його главі 6 (п. 5.8.3 Правил визначення вартості будівництва ДСТУ БД.1.1-1:2013, затверджених наказом Мінрегіону від 05.07.2013 № 293).

Отже, вартість витрат на побудову зовнішніх мереж теплопостачання, капітальний ремонт яких провела установа, є складовою первісної (переоціненої) вартості будівлі.

І об’єктом обліку основних засобів є будівля, яку установа вже обліковує на субрахунку 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої». Під час капітального ремонту зовнішніх мереж теплопостачання, установа поліпшила об’єкт основних засобів — будівлю, дообладнавши її власною тепломережею та автономною системою опалення.

Витрати на поліпшення об’єкта основних засобів, наприклад його дообладнання тепломережею та автономною системою опалення, збільшують його первісну вартість протягом усього строку використання (п. 1 розділу ІІІ Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202; НП(с)БОДС 121). Однак — за умови, що є ймовірність отримати майбутні економічні вигоди, які перевищують первісно оцінений рівень продуктивності цього об’єкта, та/або збільшити потенціал його корисності.

Ймовірність того, що установа отримає майбутні економічні вигоди від експлуатації автономної системи опалення з тепломережею існує. Установі тепер не доведеться платити за теплопостачання чи, приміром, вона сама може постачати тепло сторонній організації. Тож після дообладнання будівлі тепломережею та автономною системою опалення її рівень продуктивності перевищує первісно оцінений.

Отже, після завершення капітального ремонту зовнішніх мереж теплопостачання ані тепломережу, ані автономну систему опалення не слід визнавати окремими об’єктами обліку основних засобів. Установа має, керуючись пунктом 1 розділу ІІІ НП(с)БОДС 121, має збільшити первісну вартість будівлі.

Сума дооцінки будівлі не може бути більшою від суми, визначеної проектною документацією на роботи з капітального ремонту зовнішніх мереж теплопостачання.

Проведення з відображення в бухобліку витрат на дообладнання об’єктів основних засобів зазначені в рядках 1.21, 1.22 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219 (далі — Типова кореспонденція). Ці витрати зараховують на збільшення вартості будівлі після завершення означених робіт проведеннями, зазначеними в рядку 1.23 Типової кореспонденції.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль