Відпустка без збереження заробітної плати: як визначати тривалість

151

Запитання

Працівник збирається за сімейними обставинами піти у відпустку без збереження заробітної плати. Він не зможе бути на робочому місці у п’ятницю 11 серпня та понеділок 14 серпня. Яку тривалість відпустки без збереження зарплати він має вказати у заяві: чотири дні з урахуванням вихідних — з11 по 14 серпня — чи тільки на два робочих дні?

Відповідь

Тривалість відпустки без збереження заробітної плати, яку можуть надати працівнику з огляду на сімейні обставини чи інші причини, не може бути більшою 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Однак для надання такої відпустки самого бажання працівника замало, обов’язково має бути згода роботодавця на таку відпустку. Працівник у заяві про надання такої відпустки має конкретизувати  сімейні обставини чи інші причини, що спричинили потребу в такій відпустці.

Оскільки тривалість відпусток розраховують у календарних днях, відпустку без збереження заробітної плати надають працівнику з п’ятниці по понеділок включно, тобто тривалістю 4 календарних дні.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль