Відпустка для догляду за дитиною до шести років та стаж роботи для щорічної відпустки

43

Запитання

Чи зараховують час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку?

Відповідь

Відпустку для догляду за дитиною до шести років без збереження заробітної плати надають обовязково жінці, дитина якої потребує домашнього догляду (ч. 6 ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та п. 3 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Тривалість такої відпустки визначають у медичному висновку (довідці лікарсько-консультаційної комісії), однак вона не може бути більшою ніж до досягнення дитиною шестирічного віку.

Надають таку відпустку за заявою жінки повністю або частково в межах установленого у медичному висновку періоду та оформляють наказом (розпорядженням) керівника установи.

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати (на підставі медичного висновку — до 6 років) зараховують як до загального, так і до безперервного стажу роботи, а також до стажу роботи за спеціальністю (ст. 181 КЗпП). А ось до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, такі відпустки не потрапляють.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль