Чи можна надати працівнику щорічну основну відпустку наперед

279

Запитання

Працівник влаштувався на роботу в бюджетну установу 1 липня 2016 року. Щорічну основну відпустку за перший рік роботи йому надано з 16 січня 2017 року. Чи може такий працівник отримати щорічну основну відпустку за наступний робочий рік у серпні 2017 року?

Відповідь

Так, відпустка наперед для такого працівника можлива. Пояснимо чому.

Щорічну основну відпустку працівнику надають за відпрацьований робочий рік, який обчислюють із дня прийняття його на роботу або укладення трудового договору. Скажімо, якщо працівника прийнято на роботу 11 липня 2016 року, щорічну основну відпустку йому буде надано за робочий рік із 11 липня 2016 року до 10 липня 2017 року.

Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі (ч. 5 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Хоча Закон про відпустки передбачає також надання щорічних відпусток повної тривалості за бажанням працівника до настання 6-місячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи в установі.

Щорічну відпустку працівнику надають з таким розрахунком, щоб він використав її, як правило, до закінчення робочого року. Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівнику в будь-який час відповідного робочого року.

Отже, якщо працівник уклав трудовий договір 11 липня 2016 року, то починаючи з 11 січня 2017 року він може отримати щорічну основну відпустку повної тривалості за робочий рік з 11 липня 2016 року до 10 липня 2017 року. За другий та наступні роки роботи йому може бути надано відпустку в будь-який час робочого року з урахуванням затвердженого графіка відпусток.



Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль