Чи встановлювати випробування при прийнятті на роботу за строковим трудовим договором

40

Запитання

Установа уклала з працівником строковий трудовий договір на 1 рік. Чи можна такому працівнику встановити випробування при прийнятті на роботу?

Відповідь

Встановлення випробування при прийнятті на роботу регулює стаття 26 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Під час випробування роботодавець може перевірити, чи відповідає працівник роботі, яку він виконуватиме.

Однак КЗпП містить перелік виняткових випадків, за яких роботодавець не може встановити працівникам випробування.

Зокрема, випробування не встановлюється при прийнятті на роботу осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців. 

Тобто якщо строк трудового договору становитиме або перевищуватиме 12 місяців, роботодавець і  працівник можуть дійти згоди про встановлення випробування і перевірити відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Однак поширеною є практика, коли строки в трудових договорах встановлюють на зразок «... з 1 грудня 2016 по 30 листопада 2017 року». За таких умов строк трудового договору є меншим 12 місяців. Тому встановлювати  випробування працівнику не можна.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль