Чи скорочують робочий день напередодні святкового дня сумісникам

189

Запитання

Працівники установи працюють на умовах неповного робочого часу. Чи скорочується для них тривалість робочого дня — на одну годину напередодні святкового (неробочого) дня?

Відповідь

Стаття 53 Кодексу законів про працю України (КЗпП) встановлює, що напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочують на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Як бачимо, у ній йдеться про скорочення тривалості роботи, а не робочого часу.

Увага!

Не поширюється ця норма на працівників зі скороченою тривалістю робочого часу, перелічених у статті 51 КЗпП, як-от: працівники віком від 15 до 18 років; працівники, зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, учителів, лікарів тощо.

Отже, стаття 53 КЗпП застосовується до працівників, які працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою нормою тривалості робочого часу (40 годин на тиждень).

Натомість для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, в т. ч. працівників-сумісників, таку норму не застосовують, тобто тривалість їх роботи напередодні святкових і неробочих днів на одну годину не скорочують.

 

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль