text
Головбух: Бюджет

Працівник захворів: чи потрібно попереджати керівника

 • 19 серпня 2017
 • 349

Запитання

Працівник установи захворів. Аби підтвердити поважну причину відсутності на роботі, він відкрив листок непрацездатності. Чи повинен працівник попереджати свого керівника про відкриття листка непрацездатності?

Відповідь

Наразі жодний нормативний документ не містить прямої норми, яка би зобов’язувала працівників попереджати свого керівника про відкриття листка непрацездатності. Утім, змушують це робити правила внутрішнього трудового розпорядку.

Так, кожен трудовий колектив має затвердити, звичайно за погодженням профспілки, правила внутрішнього трудового розпорядку. За основу беруть типові правила (ч. 1 ст. 142 Кодексу законів про працю України).

Дотепер у нас діють одні типові правила, хоча й затверджені вони ще за часів СРСР, — Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213. І діють вони у частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Частина друга пункту 14 розділу V Типових правил встановлює обов’язок кожного працівника повідомляти як про свій прихід на роботу — перед початком роботи, так і про вихід з роботи — після її завершення. Вихід працівників на роботу організовує і контролює керівник.

З огляду на це, керівник мусить проконтролювати, чому працівника немає на робочому місці. Тож щоб не ставити керівника в незручне становище, варто врегулювати правилами внутрішнього трудового розпорядку установи механізм, за яким працівники зможуть поінформувати про невихід на роботу, у т. ч. через хворобу.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль