Працівник захворів: чи потрібно попереджати керівника

298

Запитання

Працівник установи захворів. Аби підтвердити поважну причину відсутності на роботі, він відкрив листок непрацездатності. Чи повинен працівник попереджати свого керівника про відкриття листка непрацездатності?

Відповідь

Наразі жодний нормативний документ не містить прямої норми, яка би зобов’язувала працівників попереджати свого керівника про відкриття листка непрацездатності. Утім, змушують це робити правила внутрішнього трудового розпорядку.

Так, кожен трудовий колектив має затвердити, звичайно за погодженням профспілки, правила внутрішнього трудового розпорядку. За основу беруть типові правила (ч. 1 ст. 142 Кодексу законів про працю України).

Дотепер у нас діють одні типові правила, хоча й затверджені вони ще за часів СРСР, — Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213. І діють вони у частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Частина друга пункту 14 розділу V Типових правил встановлює обов’язок кожного працівника повідомляти як про свій прихід на роботу — перед початком роботи, так і про вихід з роботи — після її завершення. Вихід працівників на роботу організовує і контролює керівник.

З огляду на це, керівник мусить проконтролювати, чому працівника немає на робочому місці. Тож щоб не ставити керівника в незручне становище, варто врегулювати правилами внутрішнього трудового розпорядку установи механізм, за яким працівники зможуть поінформувати про невихід на роботу, у т. ч. через хворобу.



Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль