Чи може бути ціна договору нижчою, ніж ціна у пропозиції переможця за результатами аукціону

212

Запитання

Чи може замовник укласти з переможцем торгів договір про закупівлю, у якому ціна товарів є нижчою, ніж ціна, що вказана у пропозиції переможця за результатами аукціону?

Відповідь

Ні, укласти договір про закупівлю за ціною, нижчою за ціну пропозиції переможця за результатами аукціону, не можна. Це забороняє робити частина четверта статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Адже умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у т. ч. ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

Утім, істотні умови договору про закупівлю, до яких належить також ціна договору, можуть бути змінені вже після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Випадки, коли така зміна є можливою, передбачає та сама стаття 36 Закону № 922.

Так, сторони договору можуть змінити ціну за одиницю товару, але не більше ніж на 10%, якщо відбудеться коливання ціни такого товару на ринку і  ця зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Отже, коли сторони договору про закупівлю домовляться про зниження ціни договору, вони зможуть змінити ціну договору про закупівлю, уклавши до договору додаткову угоду.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль