text
Головбух: Бюджет

Чому звіт про виконання паспорта бюджетної програми потрібно подавати вчасно

 • 28 серпня 2017
 • 576

Запитання

Чим може загрожувати головному розпоряднику бюджетних коштів ситуація, коли він несвоєчасно подав, не подав взагалі звіт про виконання паспорту бюджетної програми або подав неправильно?

Відповідь

Головний розпорядник бюджетних коштів розробляє та затверджує паспорти бюджетних програм, складає звіти про їх виконання, здійснює аналіз показників виконання бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі). При цьому, як визначено частиною шостою пункту 5статті 22 Бюджетного кодексу України (БК), він має забезпечити:

 • своєчасність затвердження паспортів бюджетних програм, достовірність і повноту інформації, що в них міститься;
 • відповідність змісту паспортів бюджетних програм закону про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) та/або розпису бюджету (крім випадків внесення змін до паспортів бюджетних програм у разі внесення змін до спеціального фонду кошторису бюджетної установи в частині власних надходжень бюджетних установ), порядкам використання бюджетних коштів і правилам складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання;
 • підтвердження результативних показників бюджетних програм офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, запровадження форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку для збору такої інформації.

Тож головні розпорядники бюджетних коштів звіт про виконання паспортів бюджетних програм мають подати до місцевих фінансових органів у паперовому та електронному вигляді.

Звіт про виконання паспортів бюджетних програм заповнють за формаю, затвердженою наказом Мінфіну від 26.08.2014  № 836. Подають такий звіт у терміни, визначені для подання зведеної річної фінансової та бюджетної звітності. Тобто один раз на рік.

Зауважимо: 

до органів Казначейства подавати такі звіти законодавство не вимагає.

Якщо головний розпорядник бюджетних коштів застосовує програмно-цільовий метод у бюджетному процесі, порушенням бюджетного законодавства вважатимуть, зокрема:

 • порушення порядку або термінів подання і затвердження паспортів бюджетних програм (п. 17 ч. 1 ст. 116 БК);
 • включення недостовірних даних до звітів про виконання паспортів бюджетних програм, а також порушення порядку та термінів подання таких звітів (п. 36 ч. 1 ст. 116 БК);

За порушення бюджетного законодавства статтею 117 БК передбачені заходи впливу. У цій ситуації учасники бюджетного процесу не лише можуть бути попереджені про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою усунути такі порушення. Їм взагалі може загрожувати зупинення операцій з бюджетними коштами.

За роз’ясненнями Української асоціації районних та обласних рад та Швейцарсько-українського проекту  DESPRO та Програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку»

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль