Чи скорочувати тривалість зміни у разі роботи в нічний час

23

Запитання

Черговий по гуртожитку працює в нічний час. Чи потрібно скорочувати тривалість його зміни на одну годину? Якою для працівника, що працює в нічний час, має бути тижнева норма робочого часу?

Відповідь

У разі роботи в нічний час на вимогу частини першої статті 54 Кодексу законів про працю України (КЗпП) потрібно скоротити тривалість роботи (зміни) на одну годину. Йдеться про роботу працівників з 10 год. вечора до 6 год. ранку. А от на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу, ця норма не поширюється.

Однак за нічної роботи може скорочуватися лише тривалість зміни, а тижнева норма годин робочого часу не скорочується. Тобто  в нічний час працівник може відпрацювати на одну годину менше, а скажімо, через кілька днів на цю годину йому продовжать тривалість роботи у денний час.

Так, тривалість роботи у нічний час скорочують в межах встановленого працівнику режиму робочого часу. Графіки змінності мають забезпечити відпрацювання 40-годинного робочого тижня, у т. ч. у разі, якщо працівники частково виконують роботу у нічний час.

Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем (ч. 2 ст. 54 КЗпП).

Черговим по гуртожитку, як правило, запроваджують підсумований облік робочого часу.

За підсумованого обліку робочого часу роботу чергового по гуртожитку регулюють графіки змінності, які установа розробляє і погоджує з виборним органом первинної профспілкової організації. Графіки змінності слід розробляти так, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норм тривалості робочого часу, передбачених у статтях 50 і 51 КЗпП.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль