text
Головбух: Бюджет

Чим керуватися у разі безоплатної передачі майна із комунальної у державну власність

 • 7 вересня 2017
 • 251

Запитання

Бюджетна установа, розпорядник коштів обласного бюджету нижчого рівня, придбала комп’ютерну техніку за КЕКВ 3110. Обласна рада ухвалила рішення передати комп’ютерну техніку закладам соціального захисту населення, утримуваним коштом державного бюджету. Якими нормативами слід керуватися установі та як має відбуватися безоплатна передача?

Відповідь

У цьому випадку безоплатна передача комп’ютерної техніки закладам, що утримуються коштом державного бюджету, має відбуватися за Порядком подання та розгляду пропозицій щодо передачі об’єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів у державну власність, затвердженим постановою КМУ від 21.09.1998 № 1482 (далі — Порядок № 1482).

Порядок № 1482 визначає основні вимоги до подання та розгляду пропозицій щодо передачі об’єктів з комунальної у державну власність, а також утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів у державну власність.

Комп’ютерну техніку як об’єкт окремого індивідуально визначеного майна передають з комунальної у державну власність за рішенням обласної ради (п. 3 Порядку № 1482). Для цього обов’язково потрібна згоду Мінсоцполітики як органу, уповноваженого управляти державним майном, яке перебуває на балансі закладів соціального захисту населення.

Передачу потрібно оформити актом приймання-передачі (далі — Акт) за формою, наведеною в додатку до Порядку № 1482. Акт складають у чотирьох примірниках, його підписують голова, члени комісії, а також затверджує орган, який утворив комісію.

Заклади соціального захисту населення як органи, до сфери управління яких передано комунальне майно, мають у двотижневий термін з дня затвердження Акта повідомити про безоплатне отримання комп’ютерної техніки:

 • органи державної статистики;
 • органи державної податкової служби;
 • фінансові органи;
 • Фонд державного майна для внесення відомостей до Єдиного реєстру об’єктів державної власності.

Крім того, такі заклади соціального захисту населення подають до органу Казначейства за місцем обслуговування довідку про надходження у натуральній формі.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль