Чи може працівник затриматися у відрядженні з власної ініціативи

160

Запитання

Працівник поїхав у відрядження, що на наказом керівника має тривати два робочих дні. Однак другого дня він звернувся до керівника з проханням затриматися у відрядженні ще на один день, аби владнати вже свої особисті справи. Чи можна дозволити працівнику затриматися у відрядженні у робочий день?

Відповідь

Затримка у відрядженні з ініціативи працівника ані Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59), ані іншим нормативним документом не передбачена.

Інструкція № 59 розглядає можливість такої затримки лише на вихідні дні (абз. 3 і 4 п. 7). Тож коли би працівник забажав затриматися після відрядження у святковий чи неробочий день, він мав би повне право це зробити.

Та й роботодавцеві така затримка нічого не вартувала б, адже за ці дні він не відшкодовує працівникові добові, витрати на найм житла тощо. Хіба що витрати на проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи доведеться відшкодувати.

У випадку із робочими днями — інша справа. Окрім того, що нормативними документами це не передбачено, працівник у разі затримки не відпрацює місячну норму робочого часу. А це, позначиться на його заробітній платі.

Тож, як вихід, можна запропонувати працівнику взяти на цей день відпустку. Та майте на увазі, що у такому разі проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи компенсувати не потрібно. Адже дата видачі зворотного квитка відрізнятиметься від дати завершення відрядження, зазначеної у наказі (абз. 2 п. 7 Інструкції № 59).

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією














© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль