Чи враховують навчання у виші до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії

819

Запитання

Особа навчалася у виші у 1999-2003 рр. Чи врахують цей час навчання до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії?

Відповідь

Враховується навчання у виші до страхового стажу чи ні — залежить від конкретного періоду навчання. Пояснимо як.

Право на отримання пенсій мають громадяни, які застраховані згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058) та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж (ч. 1 ст. 8 Закону № 1058).

Закон № 1058-IV тлумачить поняття «страховий стаж» як період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом № 1058 і за який сплачено страхові внески.

Докладно, як визначати страховий стаж, ми розповіли тут

Однак серед осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню (ст. 11 Закону № 1058), студенти вишів не значаться. Тобто час навчання відтоді, коли було запроваджено в дію Закон № 1058 (а це — 1 січня 2004 pоку), до страхового стажу не зараховують.

Як бути, коли йдеться про навчання у виші до 1 січня 2004 року?

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Законом № 1058 (тобто до 1 січня 2004 pоку), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, шо було чинним, крім випадків, передбачених цим Законом (ч. 4 ст. 24 Закону № 1058).

Згідно зі статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію зараховують навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Отже, до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, зараховують лише період навчання у виші до 31 грудня 2003 року.



Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль