У якому розмірі можна призначити премію в перший місяць роботи

536

Запитання

Чи можна в перший місяць роботи нарахувати працівнику премію у розмірі 100% посадового окладу?

Відповідь

Так, керівник установи може нарахувати працівнику таку премію в перший місяць роботи. Пояснимо чому.

Оплату праці працівників бюджетних установ провадять, зокрема, відповідно до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Цей документ надає право керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах,  затверджувати порядок і розміри преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи (пп. «в» п. 4).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників слід визначити у додатку до колективного договору — положенні про преміювання відповідної бюджетної установи залежно від наявних для цього коштів. Адже відповідно до абзацу другого статті 97 Кодексу законів про працю України (КЗпП) форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установи встановлюють самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством.

У положенні про преміювання слід визначити: коло працівників, на яких поширюється дія преміальної системи, показники й умови преміювання для кожної категорії працівників, у т. ч. і преміювання працівників в перший місяць роботи.

Преміюють працівників за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, встановлених, зокрема, посадовими інструкціями та положеннями про відповідні органи, а також з урахуванням їхньої ініціативи, особистого внеску в загальні результати роботи. До речі, стаття 143 КЗпП дозволяє застосовувати до працівників установ будь-які заохочення, що містяться в затверджених трудовими колективами правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Тож коли в положенні про преміювання установи, в якій працює працівник, не встановлено обмеження для нарахування премій працівникам у перший місяць роботи і працівник своєчасно і в повному обсязі виконував протягом місяця посадові обов’язки, то керівник установи відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи може надати премію в розмірі 100% посадового окладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі установи.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією














© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль