Державний службовець тимчасово відсутній: хто може виконувати його обов’язки

145

Запитання

Чи можна працівнику, який виконує функції з обслуговування, доручити виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця?

Відповідь

На жаль, ні. Бо виконання обов’язків державного службовця на час його тимчасової можна покласти лише на особу, яка обіймає посаду державної служби.

Адже виконання обов’язків за посадою державної служби передбачає виконання функцій держави. І посадові обов’язки за такою посадою обумовлюють повноваження, визначені частиною першою статті 1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889).

Натомість працівники державних органів, які виконують функції з обслуговування, залишаються поза сферою дії Закону № 889. Тож і передбачена цим Законом (ч. 3 ст. 52 Закону № 889) виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця для них є неможливою.

Та й у разі неналежного виконання обов’язків державного службовця працівником, що виконує функції з обслуговування, останнього не можна буде притягнути до дисциплінарної відповідальності, як того вимагає стаття 65 Закону № 889 — за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, актів органів державної влади, наказів (розпоряджень) та доручень керівників, прийнятих у межах їхніх повноважень.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль