Закупівля додаткових будівельних робіт: коли можлива за прямим договором

188

Запитання

Замовник у 2016 році провів закупівлю робіт з реконструкції будівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197. За результатами торгів уклав договір з підрядною організацією, що передбачає 100%-ву оплату коштом місцевого бюджету. Термін завершення виконання договору — 31.12.2017. У процесі виконання основних робіт виникла потреба закупити додаткові роботи, вартість яких не перевищує 50% від суми основного договору та не більше 1,5 млн грн. Як відбуватиметься закупівля додаткових будівельних робіт, які не були передбачені в початковій проектно-кошторисній документації?

Відповідь

У цій ситуації для закупівлія додаткових будівельних робіт замовник може укласти прямий договір з виконавцем підрядного договору. Аргументуємо відповідь.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон № 922) переговорну процедуру замовник застосовує як виняток. Зокрема, у разі необхідності провести додаткові будівельні роботи, не зазначені у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов:

  • договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт;
  • такі роботи технічно чи економічно пов’язані з головним (первинним) договором;
  • загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50% вартості головного (первинного) договору (п. 6 ч. 2 ст. 35 Закону № 922).

Якщо вартість додаткових робіт нижча межі застосування Закону № 922 для закупівлі робіт, встановленої в статті 2 цього Закону, додаткові роботи закуповують без застосування Закону № 922.

У нашій ситуації якраз і потрібно закупити додаткові будівельні роботи:

  • не передбачені у початковій проектній документації;
  • необхідність у яких виникла в процесі виконання підрядного договору;
  • їх вартість менша ніж 1,5 млн грн.

Отже, тендерний комітет замовника має включити закупівлю у додаток до річного плану закупівель та може укласти прямий договір з виконавцем підрядного договору.

Однак зауважимо, що замовнику слід мати документи, що підтверджують необхідність та обгрунтованість проведення додаткових будівельних робіт, які не були зазначені у початковому проекті, технічно чи економічно пов’язані з головним (первинним) договором та необхідні для виконання проекту і прийняття об’єкта в експлуатацію.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією














© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль