Чи мусить працівник після поновленя на роботі повернути компенсацію за невикористану відпустку

73

Запитання

Працівника звільнили з роботи за ініціативою установи. Перед звільненням такому працівнику виплатили грошову компенсацію за невикористану відпустку. Згодом суд поновив його на роботі. Чи повинен такий працівник повернути отриману під час звільнення компенсацію?

Відповідь

Виплату працівнику компенсації за невикористану відпустку у разі звільнення проводять керуючись частиною першою статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Тож під час розрахунку з працівником йому виплачують грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки (тобто до моменту звільнення), а також додаткової відпустки на дітей.

Якщо працівника звільнили з роботи незаконно чи незаконно перевели на іншу роботу, він має право на поновлення на такій роботі органом, який розглядає трудовий спір (ч. 1 ст. 235 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

За приписом статті 235 КЗпП, ухвалюючи рішення про поновлення на роботі, суд одночасно ухвалює рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більше ніж за один рік.

Натомість про повернення працівником грошової компенсації за всі не використані ним дні щорічної відпустки у разі поновлення його на роботі законодавство про працю згадки не містить. Тому повертати отриману під час звільнення компенсацію працівник не повинен.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль