Чи продовжувати тривалість навчальної відпустки, що охоплює і святковий день

2

Запитання

Працівник бюджетної установи здобуває вищу освіту заочно. Із 02 по 18 жовтня 2017 року він іде у навчальну відпустку. Чи потрібно продовжувати тривалість начальної відпустки на один день через те, що на її період припав святковий день 14 жовтня — День захисника України?

Відповідь

Ні, продовжувати тривалість навчальної відпустки не потрібно. Пояснимо чому.

Право працівників на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вишах (далі — навчальна відпустка) передбачають статті:

  • 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП);
  • 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Така відпустка не належить до щорічних відпусток.

Згідно зі статтею 78 КЗпП та частиною другою статті 5 Закону про відпустки святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) не враховують під час визначення тривалості лише щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки).

Тож під час визначення тривалості навчальної відпустки святкові і неробочі дні враховують. І відповідно, тривалість навчальної відпустки не збільшують на кількість святкових і неробочих днів, які припадають на період цієї відпустки.

Отже, святковий день 14 жовтня 2017 року — День захисника України, що припав на період навчальної відпустки, для працівника є днем такої відпустки.



Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль