Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини: чи можна ділити на частини

8

Запитання

Працівниця установи всиновила дитину і має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів. Чи можна таку відпустку ділити на частини?

Відповідь

Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини поділити на чатини не можна. Пояснимо чому.

Особа, яка всиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком старше трьох років, має право на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. (ч. 2 ст. 182 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та ч. 1 ст. 18-1 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВРдалі — Закон про відпустки).

Таку відпустку керівник установи надає після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. У разі якщо усиновлювачами дитини є подружжя, відпустку надають одному з них на їхній розсуд.

Тобто відпустка у зв’язку з усиновленням дитини має цільове одноразове призначення. Крім того, згідно зі статтею 4 Закону про відпустки зазначена відпустка належить до виду соціальних відпусток, які не підлягають поділу на частини, оскільки відповідно до статті 12 Закону про відпустки ділити на частини можна лише щорічні відпустки.

Отже, відпустку у зв’язку з усиновленням дитини потрібно надавати одноразово тривалістю 56 календарних днів, при цьому ділити таку відпустку на частини не можна.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль