Доплата за ведення військового обліку: на яких умовах встановлюється

170

Запитання

Особа — державний службовець працює на посаді спеціаліста відділу організаційної та кадрової роботи райдержадміністрації і веде облік 260 військовозобов’язаних. Щомісяця такій особі нараховують надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50%. Чи має вона право отримувати ще і доплату за ведення військового обліку?

Відповідь

Відповідно до частини четвертої статті 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII персональний облік призовників і військовозобов’язаних покладають на керівників установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності.

Керівник установи, організації, у свою чергу, виконання обов’язків щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників залежно від кількості таких осіб в установі покладає на військово-обліковий персонал або одного з працівників кадрової служби.

Положенням про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.1994 № 377, передбачено, що за наявності на обліку менше 500 військовозобов’язаних і призовників на одного з працівників управління (відділу) кадрів установи покладають функції щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників. Такому працівнику встановлюють доплату у розмірі до 50% посадового окладу (без урахування інших надбавок та доплат).

Умови оплати праці, в т. ч. посадові оклади, надбавки і доплати працівників органів виконавчої влади, визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Зауважимо, що конкретний розмір доплати до посадового окладу працівника, на якого покладено такі обов’язки, визначає керівник установи залежно від фактичної чисельності військовозобов’язаних і призовників у межах затвердженого фонду оплати праці (лист Міністерства соціальної політики України від 12.09.2013 № 1033/13/84-13).

Отже, виплата доплати за ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників не пов’язана з виплатою надбавок і доплат, передбачених Постановою № 268. Тож, зазначена у запитанні особа — державний службовець має право на доплату за ведення військового обліку у розмірі до 50% посадового окладу.



Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль